Valójában két cím között tipródtam, a másik a Neodímium lett volna. Igaz, annak csak szőrmentén van köze a gyurmához, de hamarost kiderül mi módon. Már nem emlékszem, hogy került a látóterembe, de egyszercsak ott voltam egy weboldalon, ahol ezeket a spéci gyurmákat lehet vásárolni. Ja, ja, közben beugrott: - először a mágneses gyurma kifejezés kapcsán kerekedett el a szemem, és ott olvastam a neodímiumról is, ami nem más, mint egy nagyon erős mágnes. A Wikipédia ekként ír róla: "A neodímium egy kémiai elem, lantanida ritkaföldfém. A rendszáma 60, vegyjele Nd"
Pár nappal később jött is a futár és hozta a kincseket. Az ígérethez híven ezek a gyurmák valóban könnyen formázhatóak, de magukra hagyva lassan szétfolynak, tehát a hagyományos és tartós gyurmázáshoz alkalmatlanok. Tényleg kölcsönhatásba lép a mágnessel, csak én valahogy gyorsabb folyamatot vártam. Viszont szépen "bekebelezi" a neodímiumot, és úgy 2 perc múltán nyoma sincs a mágnesnek. És nem a súlya folytán süllyed el a mágnes, mert fejjel lefelé is kipróbáltam a dolgot.
A világítós is működött, csak nagyon hamar elvesztette ezt a képességét, és újra meg kellett világítani. Viszont tök sötétben később is látszott a gyurma, csak a rárajzolt ábra veszett el.
Egyébként kapható színváltós gyurma is, de olyat nem vettem, - valahol határt kell szabni a költekezésnek. Míg el nem felejtem, van még egy érdekes tulajdonsága ezeknek a gyurmáknak! Mint mondtam, szobahőmérsékleten is lassan szétfolyik, ezekután igazán meglepő dolog, hogy összegyúrva és a földre dobva felpattan a levegőbe, mint egy gumilabda. Szóval számos érdekes tulajdonsággal rendelkezik ez a gyurma, és nagyon ajánlom fizika tanárok figyelmébe.